Pacjenci i Bliscy Organizacyjne Standard ochrony małoletnich

W Narodowym Instytucie Onkologii zależy nam nie tylko na skutecznym leczeniu, ale również na budowaniu wzajemnego zaufania i zrozumienia. Każdy pacjent ma prawo do szacunku, empatii i rzetelnej informacji. Jesteśmy tu, aby Ci pomagać – dlatego zachęcamy do otwartego dialogu, zadawania pytań i dzielenia się swoimi odczuciami. Poniżej znajdziesz zasady, którymi kierujemy się w codziennej opiece nad Tobą – byś czuł/a się bezpiecznie, zrozumiany/a i zaopiekowany/a.

Pamiętaj, że:

  1. Możesz nam powiedzieć, jak powinniśmy się do Ciebie zwracać.
  2. Masz prawo wiedzieć, jak nazywa się osoba, która Cię leczy i czym się zajmuje. Jeśli sama zapomni się przedstawić, możesz ją o to zapytać.
  3. Jeśli czegoś nie rozumiesz lub nie wiesz, na czym polega Twoje leczenie, w jaki sposób przebiega zabieg lub diagnostyka, a chcesz się tego dowiedzieć – pytaj śmiało! Postaramy się to wyjaśnić.
  4. Chcemy być z Tobą szczerzy – jeśli wiemy, że jakieś działanie (czynność medyczna) może zaboleć, powiemy Ci o tym.
  5. Będziemy Cię traktować z szacunkiem, chcemy, żebyś czuł/a się tutaj jak najlepiej.
  6. Jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia, rozmowy czy pocieszenia, możesz nas o to poprosić.
  7. Będziemy starali się pytać Cię o zdanie w sprawach, w których możemy dać Ci wybór.
  8. Jeżeli chciał(a)byś powiedzieć nam o czymś, co Ci się podoba lub nie podoba w naszym zachowaniu czy w trakcie pobytu w szpitalu – zrób to, postaramy się wysłuchać Cię z uwagą.
  9. Opiekujemy się wszystkimi pacjentami tak samo. Nie zawsze będziemy mieli tyle czasu dla Ciebie, ile może byś chciał/a, ale będziemy się starali, aby mieć go jak najwięcej.
Informacja

Uwaga! Przeczytaj uważnie:


  • Jeśli w domu albo w naszym szpitalu spotkało Cię coś, czego nie akceptujesz, ktoś przekroczył Twoje granice lub zachował się w sposób przez Ciebie nieakceptowany – powiedz nam o tym!
  • Jeśli coś Cię martwi, niepokoi albo masz tajemnicę, z którą źle się czujesz – możesz z nami o tym porozmawiać i poprosić nas o pomoc.
  • Postaramy się rozwiązać Twój problem i zapewnić Ci bezpieczeństwo.

dr n. med. Mariola Kosowicz

Kierownik Poradni Psychoonkologii, Koordynator ds. ochrony dzieci.

Telefon (22) 546 32 43
Zdjęcie obiektu

Szukaj artykułów, wpisów, stron…

Brak wyników wyszukiwania