Posługa duszpasterska w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym na Ursynowie w Warszawie
- Kaplica: W budynku głównym NIO-PIB na parterze – w części ogólnodostępnej – znajduje się kaplica Matki Bożej Nieustającej Pomocy, otwarta przez cały dzień dla wszystkich, którzy chcą ją odwiedzić. To miejsce skupienia, modlitwy i refleksji. Uwagę przyciągają piękne witraże ufundowane przez pacjentów. Kaplica posiada relikwie: bł. Hanny Chrzanowskiej, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Michała Sopoćki, św. o. Pio, św. Rity oraz św. Josemarii Escriva de Balaguer. W kaplicy znajduje się obszerna biblioteczka do samodzielnego wypożyczania.
- Kapelan: Posługę kapelana pełni od 2014 roku ks. prałat Tadeusz Bożelko. Telefon: 608 016 571. Preferowane są zgłoszenia sms-em, e-mail: bozelko@wp.pl. Ksiądz kapelan rezyduje w pobliskiej parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie, przy ul. Dereniowej 12.
- Msze św.: odprawiane są w kaplicy od wtorku do piątku włącznie o godz. 15:00, a w niedziele i święta o godz. 10:00. Okolicznościowe nabożeństwa są odprawiane zaraz po liturgii eucharystycznej.
- Planowe odwiedziny chorych: realizowane są od wtorku do piątku w godzinach popołudniowych, a w niedziele w godzinach porannych. W pozostałych dniach oraz godzinach – według indywidualnych potrzeb pacjentów.
- Inne formy działalności duszpasterskiej: kaplica jest miejscem nie tylko odprawiania Mszy Świętej, modlitwy, spowiedzi czy rozmów duchowych, ale czasami staje się salą teatralną czy kinową. Niezapomnianym przeżyciem są coroczne odwiedziny dzieci z Borzęcina Dużego, które przyjeżdżają, aby naszym pacjentom przedstawić jasełka lub misteria wielkanocne. W okresie Bożego Narodzenia można w kaplicy posłuchać kolęd w wykonaniu chóru Harfa czy scholi akademickiej.
Co miesiąc odbywają się indywidualne modlitwy wstawiennicze dla chętnych czy też zajęcia z Lectio divinae – starożytnej metody studiowania Biblii. Wszystko to jest realizowane we współpracy z fundacją „Dobrze, że jesteś”, ze stowarzyszeniem „Amazonki”, a także dzięki grupom modlitewnym Kyrios, Marana tha i Oblubienica oraz innym ludziom zatroskanym o dobro pacjentów naszego Instytutu.