Na pierwszą wizytę pacjent zgłasza się do rejestracji w celu przeprowadzenia formalności związanych z rejestracją. Stacjonarna rejestracja chorych w Instytucie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-18:00. Rejestracje usytuowane są w wejściach A, C i D.
Po pobraniu numerka w automacie INFOKIOSK pacjent oczekuje do rejestracji na wywiad (założenie dokumentacji medycznej), a następnie zostaje skierowany na wizytę lekarską do odpowiedniego gabinetu Przychodni Onkologicznej.
Jakie dokumenty są niezbędne do rejestracji?
- Aktualne skierowanie tj. kod dostępu do e-skierowania lub wydruk e-skierowania do poradni specjalistycznej (jeżeli jest wymagane).
- Dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL (zgodnie z Art. 50 Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych), na podstawie którego odbywa się elektroniczna weryfikacja prawa do świadczeń zdrowotnych w systemie eWUŚ (pacjenci spoza terytorium RP - dokument tożsamości ze zdjęciem).
- Kopia dokumentacji medycznej z przebiegu dotychczasowego leczenia (wynik badania histopatologicznego, wyniki badań diagnostycznych - TK, MR, USG, karty informacyjne/wypisowe z leczenia szpitalnego, aktualne wyniki badań krwi itp.).
- Oryginał karty DILO (jeżli była wystawiona).
Jakie kroki należy wykonać, aby się zarejestrować?
- Pacjent pobiera numerek w automacie INFOKIOSK, wybierając na ekranie przycisk REJESTRACJA A, C lub D (w zależności od rejestracji, do której miał się zgłosić).
- Czeka na wyświetlenie się numerka na monitorze przy rejestracji.
- Rejestruje się w okienku.
- W rejestracji otrzymuje numerek do gabinetu lekarskiego.
- Pacjent oczekuje na wizytę w poczekalni lub przed gabinetem lekarskim.
- Kiedy numerek Pacjenta wyświetli się na ekranie w poczekalni/korytarzu, Pacjent jest wzywany do gabinetu.
Pomocne wskazówki
Wizyta u lekarza może powodować stres, szczególnie gdy dotyczy dolegliwości natury onkologicznej. Często po wyjściu z gabinetu, Pacjent zdaje sobie sprawę, że pewne rzeczy umknęły lub nie dopytał o tematy, które mają dla niego znaczenie. Warto więc odpowiednio wcześniej przygotować się do wizyty, aby mieć wszystko pod kontrolą. Jak to zrobić?
- Spisz problemy i objawy będące przyczyną konsultacji lub dolegliwości (wizyta pierwszorazowa) lub które nasiliły się od ostatniej wizyty (wizyta kontrolna).
- Zabierz dokumentację medyczną - również spoza NIO (wyniki badań, notatki z wizyt specjalistycznych, badania obrazowe), które są także niezbędne przy rejestracji.
- Wykonaj wszystkie zlecone badania przed kolejną wizytą.
- Sporządź listę leków , które aktualnie przyjmujesz.
- Zrób listę pytań , które chcesz zadać lekarzowi.
- Zabierz coś do notowania , np. długopis i notatnik, aby móc zapisywać ważne informacje.
- Pamiętaj o dowodzie tożsamości oraz przygotowaniu numeru PID w celu identyfikacji podczas rejestracji.