Instytut O Instytucie Jednostki organizacyjne Jednostki medyczne Kliniki Klinika Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej

Klinika Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej

Dane kontaktowe

W.K. Roentgena 5
02-781 Warszawa

Sekretariat Kierownika Kliniki 22 546 33 86

Przyjęcie na oddział

Każdy z oddziałów w ramach Kliniki posiada szczegółowe procedury przyjęcia, które są dostosowane do specyfiki leczenia i potrzeb pacjentów. Szczegółowe informacje na temat zasad przyjęcia można znaleźć w dedykowanych sekcjach poszczególnych oddziałów.

Pacjenci są przyjmowani do Kliniki na podstawie skierowania do szpitala. Przyjęcie poprzedzone jest oceną stanu zdrowia, konsultacją specjalistyczną oraz w razie potrzeby dodatkowymi badaniami diagnostycznymi. Każdy oddział określa szczegółowe wymagania dotyczące dokumentacji, przygotowania oraz procedur obowiązujących w dniu przyjęcia.

KIEROWNICTWO KLINIKI

Poznaj kierownictwo i kadrę Kliniki

Nasi specjaliści to doświadczeni lekarze z wieloletnim stażem, specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób endokrynologicznych oraz chirurgii endokrynologicznej. Stawiamy na nowoczesne metody terapii, indywidualne podejście do pacjenta i kompleksową opiekę medyczną.

Kierownik Kliniki
Kierownik Kliniki
Prof. dr hab. n. med.

Marek Dedecjus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum non quam sed tortor sodales tempor. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Aenean eget justo ac elit blandit varius non in lacus. Ut aliquam, lorem sed tempor suscipit, nunc magna pharetra risus, ut varius ligula erat a purus.

Kierownik Kliniki
Zastępca Kierownika Kliniki
lorem

lorem100

_Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum non quam sed tortor sodales tempor. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Aenean eget justo ac elit blandit varius non in lacus. Ut aliquam, lorem sed tempor suscipit, nunc magna pharetra risus, ut varius ligula erat a purus.

Oddziały

Oddział Terapii Izotopowej

Oddział Terapii Izotopowej specjalizuje się w nowoczesnym leczeniu radioizotopowym nowotworów endokrynnych i innych schorzeń wymagających terapii molekularnej. Wykorzystujemy zaawansowane techniki diagnostyki oraz precyzyjne leczenie radioizotopowe, zapewniając pacjentom skuteczną terapię dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb.

Sekretariat medyczny
(22) 546 29 15
Punkt pielęgniarski
(22) 546 25 57

Zasady przyjęcia do Oddziału Terapii Izotopowej

Pacjent podczas konsultacji u lekarza Kliniki zostaje zakwalifikowany do terapii izotopowej w Oddziale i ma wyznaczany termin leczenia.

Z uwagi na specyfikę Oddziału pacjent w dniu kwalifikacji do leczenia otrzymuje broszurę zatytułowaną: "Jak przygotować się do leczenia w Oddziale Terapii Izotopowej". Pacjent przed przyjęciem do szpitala zobowiązany jest zapoznać się z otrzymaną broszurą, w której zawarte są wszystkie najważniejsze informacje na temat pobytu w Oddziale, leczenia jodem promieniotwórczym i obowiązujących zasad ochrony radiologicznej.

W każdy wtorek odbywa się konsylium lekarskie, na którym omawiani są pacjenci zakwalifikowani do leczenia izotopowego. Aktywności izotopu są ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Sekretariat Oddziału kontaktuje się telefonicznie z pacjentem na kilka dni przed planowanym terminem przyjęcia do szpitala w celu potwierdzenia obecności. Dla każdego pacjenta izotop promieniotwórczy (radiojod) jest zamawiany indywidualnie.

W dniu przyjęcia pacjent zgłasza się na czczo, najpóźniej do godziny 8:30 na Izbę Przyjęć, pokój B. W przypadku chorób współistniejących wymagających codziennego przyjmowania leków, pacjent przyjmuje je jak dotychczas.

Oddział Endokrynologii

Oddział Endokrynologii specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń endokrynologicznych oraz terapii izotopowej. Zapewniamy kompleksowe badania i leczenie nowotworów tarczycy, nadnerczy, przysadki oraz innych zaburzeń hormonalnych.

Sekretariat Oddziału
(22) 546 31 98

Zasady przyjęcia do Oddziału Endokrynologii

Pacjent podczas konsultacji u lekarza Kliniki zostaje zakwalifikowany do diagnostyki endokrynologicznej i/lub izotopowej i wpisany na listę osób oczekujących.

W dniu konsultacji pacjent otrzymuje informacje dotyczące celu diagnostyki, przygotowania (np. modyfikacja leków, stosowanie diety) oraz broszurę informacyjną.

O terminie diagnostyki i pobytu w Oddziale pacjent zostaje poinformowany telefonicznie. W przypadku niemożności przybycia należy skontaktować się z Sekretariatem Oddziału najpóźniej tydzień przed planowaną hospitalizacją.

Przygotowanie do pobytu w Oddziale

  • Odstawienie leków hormonalnych tarczycy (Euthyrox, Letrox, Novothyral, Tirosint Sol) jeśli wskazane.
  • Na dwa tygodnie przed hospitalizacją unikanie preparatów witaminowych i diety bogatej w jod.
  • Unikanie badań radiologicznych z kontrastem jodowym przed planowanym leczeniem.

Zalecenia po podaniu preparatu radiofarmaceutycznego

  • Przez 7 dni ograniczyć kontakt z małymi dziećmi i kobietami w ciąży.
  • Pić dużo płynów, aby przyspieszyć eliminację izotopu z organizmu.
  • Przestrzegać zasad higieny osobistej i otoczenia.
  • Stosować skuteczną antykoncepcję przez 6 miesięcy po badaniu (dotyczy obu płci).

Co zabrać do szpitala?

  • Dokument tożsamości.
  • Aktualnie przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach.
  • Kubek, sztućce.
  • Przybory toaletowe i 2 ręczniki.
  • Bieliznę nocną, dzienne ubranie i obuwie na zmianę.

Oddział Chirurgii Endokrynologicznej

Oddział Chirurgii Endokrynologicznej specjalizuje się w operacyjnym leczeniu chorób tarczycy, nadnerczy oraz innych gruczołów endokrynnych. Stosujemy nowoczesne, małoinwazyjne techniki chirurgiczne oraz zapewniamy kompleksową opiekę przed i pooperacyjną.

Sekretariat Oddziału
(22) 546 20 41
Punkt pielęgniarski
(22) 546 25 94

Zasady przyjęcia do Oddziału Chirurgii Endokrynologicznej

Pacjent podczas konsultacji u lekarza Kliniki zostaje zakwalifikowany do leczenia chirurgicznego i wpisany na listę osób oczekujących.

O terminie leczenia i pobytu w Oddziale pacjent zostaje poinformowany telefonicznie przez sekretariat Oddziału.

W przypadku niemożności zgłoszenia się w wyznaczonym terminie pacjent powinien poinformować Sekretariat Oddziału telefonicznie pod numerem (22) 546 20 41 w godzinach 8:00 – 14:30.

Przygotowanie do zabiegu

  • Na 7 dni przed hospitalizacją odstawić leki przeciwpłytkowe (po konsultacji z lekarzem prowadzącym):
    • Aspiryna, Polopiryna, Acard, Polocard
    • Clopidogrel: Plavix, Zyllt, Areplex
  • Na 3 dni przed przyjęciem odstawić leki obniżające krzepliwość krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym):
    • Acenokumarol: Acenocumarol, Sintrom
    • Xarelto

Co zabrać do szpitala?

  • Dokument tożsamości.
  • Aktualnie przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach.
  • Kubek, sztućce.
  • Przybory toaletowe, ręcznik.
  • Bieliznę nocną, kapcie.
  • Dokumentację medyczną z wcześniejszych pobytów szpitalnych (jeśli hospitalizacja poza NIO-PIB).

Publikacje

PUBLIKACJE NAUKOWE

Integer varius arcu id libero dignissim, a venenatis mi tincidunt. Curabitur aliquet libero ac magna laoreet, et dictum velit tristique. Cras et tellus nec mauris finibus fermentum. Vestibulum tincidunt justo at nunc lobortis, nec vestibulum ex pellentesque.

Wybrane publikacje naukowe:

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce at nulla id libero faucibus auctor.
  • Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.
Przeglądaj wszystkie publikacje
Przeczytaj o badaniach naukowych realizowanych we współpracy z polskimi i zagranicznymi uczelniami.

Szukaj artykułów, wpisów, stron…

Brak wyników wyszukiwania